Наш курс на 24/09/2021
27.04 грн.
31.74 грн.

Текстильная архитектура

Вантові конструкції

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 

Вантові конструкції з текстильним покриттям (тензіонны) - найбільш складні й масштабні споруди в текстильній архітектурі.

Ванти (троси) є несучими елементами натягнутими між жорстко встановленими балками (фермами). Як накриття використовується щільна ПВХ тканина на міцній поліестеровій основі зі спеціальною обробкою, подовжує термін її експлуатації.

Вантові конструкції в проектуванні і виготовленні принципово складніше каркасних, вимагають спеціальних розрахунків, великої точності в криволінійному крої тканини і відповідного (ТВЧ) обладнання для її міцного зварювання. Відповідно, їх вартість вище звичайних каркасних конструкцій, але і виглядають вони незвичайно красиво і елегантно.

Використовуються для накриття великих об'єктів: стадіонів, аеропортів, виставкових комплексів і транспортних терміналів.

Всі придатні матеріали, не залежні від стану і ступеня прочности, мають покриття PVDF лаком:

Type I - PROTEX 700 / SED UP TOP 750 / OMEGA TOP 750                    
Type II - PROTEX 900 / SED UP TOP 950 / OMEGA TOP 950
Type III - PROTEX 1200 / SED UP TOP 1100 / OMEGA TOP 1050

Повітряопорні споруди

 • 1
 • 2
 • 3
 

Повітряопорні споруди — це куполоподібні накриття, постійну просторову форму яких забезпечує повітря, що нагнітається компресорами між шарами ПВХ оболонки. Оболонка складається із двох шарів армованої ПВХ тканини: зовнішнього — більш щільного і внутрішнього — менш щільного.

Сучасні системи циркуляції повітря, обігріву та кондиціонування допомагають з оптимальними енерговитратами підтримувати постійну температуру всередині приміщення за різних кліматичних умов.

У таких спорудах зазвичай розташовуються спортивні та розважальні комплекси, що експлуатуються у зимовий період: басейни, спортивні зали, тенісні корти і льодові арени.

Перевагами повітряноопорних споруд є їх нижча, порівняно з традиційними будівлями, вартість, мобільність, швидкий монтаж і демонтаж.

Матеріали, що використовуються, в залежності від розміру і ступеня натягу: 

Type I - PROTEX 700 / SED UP TOP 750 / OMEGA TOP 750                   

Type II - PROTEX 900 / SED UP TOP 950 / OMEGA TOP 950

Каркасні споруди

 • 1
 • 2
 • 3
 • 44
 

Зовнішній вигляд виробу визначається формою каркасу, до якого кріпиться тент. Тентова тканина за допомогою кріпильних елементів кріпиться до каркасу рівномірно, з певним, відносно невеликим натягом — лише для вирівнювання тентового матеріалу. Тентове накриття виготовляється в основному з елементів прямолінійного крою.

Каркасні тентові конструкції вигідно відрізняються від традиційних залізобетонних і металевих аналогів через свою відносно невисоку вартість, простоту і швидкість монтажу, відсутність внутрішніх несучих конструкцій, що дає можливість використовувати весь простір приміщення. Використання тентового накриття білого кольору забезпечує достатню для світлого часу доби природне освітлення, що дозволяє скорочувати споживання електроенергії.

Каркасні споруди отримали широке поширення у якості виробничих приміщень, транспортних і логістичних терміналів, ангарів, тваринницьких, складських, виставкових та спортивних комплексів, накриттів торгових рядів.

У залежності від площі накриття використовують тканини більшої чи меншої щільності.

Матеріали, що використовуються: GAMMA & Omega™ tent 650, 700 и 900 г/м²

Пневмокаркасні споруди

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 

Пневмокаркасна споруда - це споруда, виконана з 2х і більше шарів цільної багатошарової мембрани (оболонки). Принцип функціонування пневмокаркасних конструкції заснований на підтримці надлишкового тиску в елементах (балонах) конструкції, шляхом нагнітання зовнішнього повітря в проміжок між шарами оболонки, утворюючи, таким чином, елемент жорсткості конструкції - пневмокаркас. Найбільш стійкими до навантажень і погодних явищ вважаються споруди з цільним пневмокаркасом, де кожен елемент конструкції є пневмокаркасом. Для виготовлення пневмокаркасних конструкцій ми рекомендуємо використовувати тканину з вогнезахисною обробкою М2.

Матеріали, що використовуються: FR 650 - SED UP 650 Г2/Г1 ; FR 950 - SED UP 950 Г2/Г1

Павільйони і тентові накриття

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 

До легких архітектурних форм відносять тимчасові відносно невеликі за площею споруди, що представляють собою металевий або дерев'яний каркас, обтягнутий тентовою, а в деяких випадках і щільною литою банерною тканиною, вікна виготовляють з прозорої ПВХ плівки.
У павільйонах проводяться виставки та презентації, розташовуються літні ресторани і кафе. Тимчасові тенти і намети служать захистом від сонця і дощу, вони ідеально підходять для проведення урочистостей та зборів на відкритому повітрі.
Накриття і навіси з міцних та еластичних ПВХ тканин монтують, розтягуючи матеріал навколо однієї або декількох опор з подальшим кріпленням сторін до анкерів або на інших відповідних для цього точках.
Там, де необхідно оформити павільйон кольоровими зображеннями на ПВХ тканину можна нанести зображення за допомогою широкоформатного цифрового друку.

Матеріали, що використовуються: GAMMA & Omega™ tent 650, 700 г/м²

вікна: прозора плівка Polytex clear - 500 мкн або ACHILLES (Low Shrink) - 500 / 750 мкн

7

Виникли питання? Задайте їх менеджеру.

Не соромтеся, звертайтеся, проконсультуємо безкоштовно